T51D337M004C0025
DigiKey Part Number
3581-T51D337M004C0025TR-ND - Tape & Reel (TR)
3581-T51D337M004C0025CT-ND - Cut Tape (CT)
3581-T51D337M004C0025DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T51D337M004C0025
Description
POLYMER AUTOMOTIVE CAP (AEC Q200
Detailed Description
330 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 4 V 2917 (7343 Metric) 25mOhm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
330 µF
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
4 V
Features
General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance)
25mOhm @ 100kHz