GA0603Y104JXAAPEDG is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
Unit Price: ₱7.07591
In Stock: 0
Unit Price: ₱6.44882
Datasheet
0.1 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
GA0603Y104JXAAPEDG
DigiKey Part Number
720-GA0603Y104JXAAPEDGTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GA0603Y104JXAAPEDG
Description
MLCC
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.038" (0.97mm)