GA0603Y104KXAACEDG is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Unit Price: ₱5.12392
Datasheet
0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
GA0603Y104KXAACEDG
DigiKey Part Number
720-GA0603Y104KXAACEDGTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GA0603Y104KXAACEDG
Description
MLCC
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Non-Magnetic
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.038" (0.97mm)