GA0603Y223KXBAPEDG is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
Unit Price: ₱3.62791
In Stock: 0
Unit Price: ₱3.69642
Datasheet
0.022 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
GA0603Y223KXBAPEDG
DigiKey Part Number
720-GA0603Y223KXBAPEDGTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GA0603Y223KXBAPEDG
Description
MLCC
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.038" (0.97mm)