VJ0805Y223KXBBC31 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 28,801
Unit Price: ₱7.15000
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 15,536
Unit Price: ₱20.84000
Datasheet
TDK
In Stock: 590
Samsung Electro-Mechanics
Murata Electronics
Upgrade
KYOCERA AVX
Upgrade
TDK
0.022 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
VJ0805Y223KXBBC31
DigiKey Part Number
720-1268-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0805Y223KXBBC31
Description
CAP CER 0.022UF 100V X7R 0805
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ0805Y223KXBBC31 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Part Status
Active
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)