150121M173000 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 150121M173000 |
Description | LED RGB CLEAR SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Red, Green, Blue (RGB) 624nm Red, 525nm Green, 470nm Blue LED Indication - Discrete 2V Red, 3.3V Green, 3.3V Blue 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 150121M173000 Models |
Category | Lens Size 2.70mm x 2.00mm |
Mfr | Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2V Red, 3.3V Green, 3.3V Blue |
Series | Current - Test 20mA Red, 20mA Green, 20mA Blue |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Viewing Angle 120° |
Part Status Active | Mounting Type |
Color | Wavelength - Dominant |
Configuration Common Anode | Wavelength - Peak 632nm Red, 520nm Green, 468nm Blue |
Lens Color Colorless | Package / Case 4-SMD, No Lead |
Lens Transparency Clear | Size / Dimension 3.20mm L x 2.70mm W |
Millicandela Rating | Height (Max) 1.10mm |