0603N330J101CT
DigiKey Part Number
1292-1518-2-ND - Tape & Reel (TR)
1292-1518-1-ND - Cut Tape (CT)
1292-1518-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0603N330J101CT
Description
CAP CER 33PF 100V C0G/NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
0603N330J101CT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)