0603N470J101CT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 0603N470J101CT |
Description | CAP CER 47PF 100V C0G/NP0 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 47 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 0603N470J101CT Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Tolerance ±5% | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.034" (0.87mm) |