WLBD1005K2U121TP
DigiKey Part Number
1292-WLBD1005K2U121TPTR-ND - Tape & Reel (TR)
1292-WLBD1005K2U121TPCT-ND - Cut Tape (CT)
1292-WLBD1005K2U121TPDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLBD1005K2U121TP
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 0402 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
120 Ohms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 300mA 400mOhm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
400mOhm
Manufacturer
Walsin Technology Corporation
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
1
Height (Max)
0.024" (0.60mm)
Impedance @ Frequency
120 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Current Rating (Max)
300mA