890334025006CS is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Würth Elektronik
In Stock: 434
Unit Price: ₱23.22000
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Unit Price: ₱65.53835
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 774
0.033 µF Film Capacitor 310V Polypropylene (PP), Metallized Radial
890334025006CS
DigiKey Part Number
732-5742-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
890334025006CS
Description
CAP FILM 0.033UF 10% 310VAC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
890334025006CS Models
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.453" (11.50mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
310V