ECL15UD02-T
DigiKey Part Number
1470-1167-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECL15UD02-T
Description
AC/DC CONVERTER 15V -15V 15W
Detailed Description
Open Frame AC DC Converters 2 Output 15V -15V 85 ~ 264 VAC Input
Voltage - Isolation
3 kV
Efficiency
82%
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Type
Open Frame
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Size / Dimension
3.10" L x 1.25" W x 0.78" H (78.7mm x 31.7mm x 20.0mm)
Voltage - Output 1
15V
Current - Output 1
500 mA
Base Product Number
Current - Output 2
500 mA