CL0306KRX7R6BB224 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CL0306KRX7R6BB224 |
Description | CAP CER 0.22UF 10V X7R 0306 |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.22 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7R 0306 (0816 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CL0306KRX7R6BB224 Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Features Low ESL (Reverse Geometry) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 0306 (0816 Metric) |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.031" L x 0.063" W (0.80mm x 1.60mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.024" (0.60mm) |