NT0603BRD077K87L | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | NT0603BRD077K87L |
Description | RES THIN FILM 0.10% 3/20W 7.87K |
Manufacturer Standard Lead Time | 27 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 7.87 kOhms ±0.1% 0.15W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film |
Datasheet | Datasheet |
Category | Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 |
Mfr | Temperature Coefficient ±25ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm) |