RSF100JB-73-33R
DigiKey Part Number
33W-1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSF100JB-73-33R
Description
RES 33 OHM 5% 1W AXIAL
Detailed Description
33 Ohms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film
EDA/CAD Models
RSF100JB-73-33R Models
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)