RSF200JB-73-15K
DigiKey Part Number
13-RSF200JB-73-15K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSF200JB-73-15K
Description
RES 15K OHM 5% 2W AXIAL
Detailed Description
15 kOhms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film
EDA/CAD Models
RSF200JB-73-15K Models
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)