SQP500JB-27R
DigiKey Part Number
27W-5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SQP500JB-27R
Description
RES 27 OHM 5% 5W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
27 Ohms ±5% 5W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety Cement
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SQP500JB-27R Models
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tray
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.374" x 0.354" Rectangular x 0.866" L (9.50mm x 9.00mm x 22.00mm)