TC164-JR-070RL
DigiKey Part Number
TC164J-0.0TR-ND - Tape & Reel (TR)
TC164J-0.0CT-ND - Cut Tape (CT)
TC164J-0.0DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TC164-JR-070RL
Description
RES ARRAY 4 RES ZERO OHM 1206
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.0 Ohm Jumper 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array 1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
EDA/CAD Models
TC164-JR-070RL Models
Category
Power Per Element
62.5mW
Manufacturer
YAGEO
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Series
Grade
Automotive
Digi-Reel®
Qualification
AEC-Q200
Part Status
Active
Applications
DDRAM, SDRAM
Circuit Type
Isolated
Mounting Type
Surface Mount
Resistance (Ohms)
0.0
Package / Case
1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Tolerance
Jumper
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Number of Resistors
4
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)