929834-04-10-RK
DigiKey Part Number
3M156868-10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
929834-04-10-RK
Description
CONN HEADER VERT 10POS 2.54MM
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole 10 position 0.100" (2.54mm)
Category
Contact Length - Mating
0.235" (5.97mm)
Mfr
Contact Length - Post
0.510" (12.95mm)
Series
Overall Contact Length
0.845" (21.46mm)
Insulation Height
0.100" (2.54mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Current Rating (Amps)
2.5A
Additional Resources
Value Added Item
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
1₱73.25000₱73.25
10₱61.87200₱618.72
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN HEADER VERT 1POS
In-Stock: 0
Unit Price: ₱10.12000
CONN HEADER VERT 2POS 2.54MM
In-Stock: 0
Unit Price: ₱18.46000
CONN HEADER VERT 3POS 2.54MM
In-Stock: 800
CONN HEADER VERT 4POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 5POS 2.54MM