ABM8-16.384MHZ-B2-T
DigiKey Part Number
535-9829-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-9829-1-ND - Cut Tape (CT)
535-9829-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM8-16.384MHZ-B2-T
Description
CRYSTAL 16.3840MHZ 18PF SMD
Detailed Description
16.384 MHz ±20ppm Crystal 18pF 70 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
70 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
16.384 MHz
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)