DA15S064TLF
DA15S064TLF
DA15S064TLF
DigiKey Part Number
609-1513-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DA15S064TLF
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS SOLDER CUP
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
DA15S064TLF Models
Category
Termination
Solder Cup
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A per Contact
Voltage Rating
300V
Number of Positions
Color
Natural
Dielectric Material
Thermoplastic
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C