DD78M1000S-50 is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
Unit Price: ₱10,914.92000
In Stock: 0
Image for DD78M1000S-50 is not available
DD78M1000S-50
DigiKey Part Number
4306-DD78M1000S-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD78M1000S-50
Description
DD78M1000S-50
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C