SRP1245A-8R2M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRP1245A-8R2M |
Description | FIXED IND 8.2UH 9.5A 22.5 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 8.2 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 9.5 A 22.5mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SRP1245A-8R2M Models |
Category | DC Resistance (DCR) 22.5mOhm Max |
Mfr | Q @ Freq 20 @ 100kHz |
Series | Frequency - Self Resonant 11MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 150°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.531" L x 0.492" W (13.50mm x 12.50mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 18A | Base Product Number |