3132-22-1-0500-004-1-TS
DigiKey Part Number
CN100R-500-ND
1175-3132-22-1-0500-004-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3132-22-1-0500-004-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 22AWG RED
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire 22/0.0055" Red 300V 500.0' (152.4m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.063" (1.60mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.016" (0.41mm)
Packaging
Spool
Digi-Spool®, Continuous Spool
Length
500.0' (152.4m)
Part Status
Active
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-30°C ~ 150°C
Additional Resources
In-Stock: 59,277 Feet
Check for Additional Incoming Stock
Digi-Spool®, Continuous Spool
LengthUnit Price (Per Foot)Ext Price
1₱47.64000₱47.64
Spool
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 22AWG BLK 500'
In-Stock: 27
Unit Price: ₱6,643.99000
HOOK-UP STRND 22AWG WHT 500'
In-Stock: 5
Unit Price: ₱6,824.43000
HOOK-UP STRND 22AWG YEL 500'
In-Stock: 37
HOOK-UP STRND 22AWG BLU 500'
In-Stock: 11
HOOK-UP STRND 22AWG BRN 500'
In-Stock: 2000
Alternate Length
HOOK-UP STRND 22AWG 300V RED 50'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 22AWG RED 250'
HOOK-UP STRND 22AWG 300V RED 25'