3132-22-1-0500-005-1-TS
DigiKey Part Number
CN100L-500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3132-22-1-0500-005-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 22AWG BLU 500'
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire 22/0.0055" Blue 300V 500.0' (152.4m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.063" (1.60mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.016" (0.41mm)
Packaging
Spool
Length
500.0' (152.4m)
Part Status
Active
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-30°C ~ 150°C
Wire Gauge
Jacket Color
Conductor Strand
22/0.0055"
Ratings
UL Style 3132
Conductor Material
Features
High Temperature, Oil Resistant
Jacket (Insulation) Material
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 11
Check for Additional Incoming Stock
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
1₱6,710.69000₱6,710.69
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 22AWG BLK 500'
In-Stock: 27
Unit Price: ₱6,643.99000
HOOK-UP STRND 22AWG WHT 500'
In-Stock: 5
Unit Price: ₱6,824.43000
HOOK-UP STRND 22AWG YEL 500'
In-Stock: 37
HOOK-UP STRND 22AWG RED
In-Stock: 59277
HOOK-UP STRND 22AWG BRN 500'
In-Stock: 2000
Alternate Length
HOOK-UP STRND 22AWG 300V BLU 25'
In-Stock: 9
HOOK-UP STRND 22AWG 300V BLU 50'