3132-22-1-0500-005-1-TS
DigiKey Part Number
CN100L-250-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3132-22-1-0500-005-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 22AWG BLU 250'
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire 22/0.0055" Blue 300V 250.0' (76.2m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.063" (1.60mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.016" (0.41mm)
Packaging
Spool
Length
250.0' (76.2m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-30°C ~ 150°C
Wire Gauge
Jacket Color
Conductor Strand
22/0.0055"
Ratings
UL Style 3132
Conductor Material
Features
High Temperature, Oil Resistant
Jacket (Insulation) Material
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 1
Check for Additional Incoming Stock
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
1₱2,916.76000₱2,916.76
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 22AWG BLK 250'
In-Stock: 0
Unit Price: ₱3,033.48000
HOOK-UP STRND 22AWG WHT 250'
In-Stock: 0
Unit Price: ₱2,916.76000
HOOK-UP STRND 22AWG YEL 250'
HOOK-UP STRND 22AWG RED 250'
HOOK-UP STRND 22AWG GRN 250'
Alternate Length
HOOK-UP STRND 22AWG 300V BLU 25'
In-Stock: 9
HOOK-UP STRND 22AWG 300V BLU 50'