CPDQ3V3U-HF | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CPDQ3V3U-HF |
Description | TVS DIODE 3.3VWM 10.4VC 0402 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10.4V Clamp 9.8A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount 0402/SOD-923F |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CPDQ3V3U-HF Models |
Category | Power - Peak Pulse 102W |
Mfr | Power Line Protection No |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications General Purpose |
Part Status Obsolete | Capacitance @ Frequency 80pF @ 1MHz |
Type Zener | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Unidirectional Channels 1 | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 3.3V | Package / Case SOD-923 |
Voltage - Breakdown (Min) 5V | Supplier Device Package |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 10.4V | Base Product Number |
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 9.8A (8/20µs) |