RB521G-30HF
DigiKey Part Number
641-1925-2-ND - Tape & Reel (TR)
641-1925-1-ND - Cut Tape (CT)
641-1925-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RB521G-30HF
Description
DIODE SCHOTTKY 30V 100MA SOD723
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Diode 30 V 100mA Surface Mount SOD-723
Category
Speed
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
10 µA @ 10 V
Supplier Device Package
SOD-723
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
30 V
Operating Temperature - Junction
125°C (Max)
Current - Average Rectified (Io)
100mA
Base Product Number
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
350 mV @ 10 mA