Image for 448UA3103BDN is not available
448UA3103BDN
DigiKey Part Number
448UA3103BDN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
448UA3103BDN
Description
SLIDE POT 10KOHM 0.05W SIDE 10MM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 kOhms 0.05W, 1/20W Through Hole Slide Potentiometer Side Adjustment Type
Category
Tolerance
±20%
Manufacturer
CTS Electrocomponents
Adjustment Type
Side
Series
Fader Type
Standard
Packaging
Bulk
Travel Range
10mm
Part Status
Active
Size / Dimension
Rectangular - 0.933" L x 0.830" W x 0.191" H (23.70mm x 21.09mm x 4.85mm)
Resistance
10 kOhms
Mounting Type
Through Hole
Power (Watts)
0.05W, 1/20W