74LVCE1G32FZ4-7 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Diodes Incorporated
In Stock: 0
Unit Price: ₱5.30066
Datasheet
OR Gate IC 1 Channel X2-DFN1410-6
74LVCE1G32FZ4-7
DigiKey Part Number
31-74LVCE1G32FZ4-7TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
74LVCE1G32FZ4-7
Description
IC GATE OR 1CH 2-INP DFN1410-6
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Output High, Low
32mA, 32mA
Mfr
Input Logic Level - Low
0.7V ~ 0.8V
Series
Input Logic Level - High
1.7V ~ 2V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Max Propagation Delay @ V, Max CL
3.6ns @ 5V, 50pF
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Logic Type
Mounting Type
Surface Mount
Number of Circuits
1
Supplier Device Package
X2-DFN1410-6
Number of Inputs
2
Package / Case
6-XFDFN
Voltage - Supply
1.4V ~ 5.5V