FAZ-B30/2-NA-L | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 5730-FAZ-B30/2-NA-L-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | FAZ-B30/2-NA-L |
Description | FAZ-NA UL 489 MCB 240VAC 2P 30A |
Manufacturer Standard Lead Time | 4 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Circuit Breaker Thermal Magnetic 30A 415 V AC 96 V DC Lever DIN Rail |
EDA/CAD Models | FAZ-B30/2-NA-L Models |
Category | Current Rating (Amps) 30A |
Manufacturer Eaton Electrical | Voltage Rating - AC 415 V |
Series | Voltage Rating - DC 96 V |