FAZ-B30/2-NA
DigiKey Part Number
5730-FAZ-B30/2-NA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FAZ-B30/2-NA
Description
FAZ-NA UL 489 MCB 2P 30A B CURVE
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal Magnetic 30A 415 V AC 96 V DC Lever DIN Rail
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
FAZ-B30/2-NA Models
Category
Current Rating (Amps)
30A
Manufacturer
Eaton Electrical
Voltage Rating - AC
415 V
Series
Voltage Rating - DC
96 V