ELI101-IPHW
ELI Family Multi Touch Support
ELI101-IPHW
DigiKey Part Number
622-1101-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ELI101-IPHW
Description
GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 10.1"
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Capacitive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color, IPS (In-Plane Switching) HDMI, USB 10.1" (256.54mm) 1280 x 800 (WXGA)
Category
Diagonal Screen Size
10.1" (256.54mm)
Manufacturer
Future Designs Inc.
Viewing Area
216.96mm W x 135.60mm H