05-15-D-0304-A-4-06-4-G is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
GCT
In Stock: 0
Unit Price: ₱49.78856
Datasheet
Parametric Equivalent
GCT
In Stock: 0
Unit Price: ₱56.87263
Datasheet
Molex
Molex
Samtec Inc.
New Product
15 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 12.0" (304.8mm)
05-15-D-0304-A-4-06-4-G
DigiKey Part Number
2073-05-15-D-0304-A-4-06-4-G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
05-15-D-0304-A-4-06-4-G
Description
0.5MM PITCH FLAT FLEX CABLE, 15
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
12.0" (304.8mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)