M50-3302542
M50-3302542
Harwin’s Company Overview
M50-3302542
DigiKey Part Number
952-2565-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M50-3302542
Description
CONN RCPT 50POS IDC 30AWG GOLD
Detailed Description
50 Position Rectangular Receptacle Connector IDC Gold 30 AWG
EDA/CAD Models
M50-3302542 Models
Category
Row Spacing
0.050" (1.27mm)
Wire Gauge
30 AWG
Number of Positions
50
Pitch
0.050" (1.27mm)