LC20-0350Z-UNV-AA | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 4718-LC20-0350Z-UNV-AA-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LC20-0350Z-UNV-AA |
Description | 20W, 350MA, UNV, 0-10V DIM |
Manufacturer Standard Lead Time | 26 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 350mA 28 ~ 57V Constant Current LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output |
Category | Current - Output (Max) 350mA |
Manufacturer Hatch Lighting | Power (Watts) 20 W |
Series | Dimming Analog |
Packaging Box | Features OCP, OTP, SCP |
Part Status Active | Ratings IP65 |
Type Constant Current | Operating Temperature -40°C ~ 90°C |
Topology AC DC Converter | Efficiency 87% |
Number of Outputs 1 | Termination Style Wire Leads |
Voltage - Input (Min) 108VAC | Size / Dimension 3.76" L x 1.59" W x 0.98" H (95.5mm x 40.4mm x 24.9mm) |
Voltage - Input (Max) 304.7VAC | Approval Agency cURus, FCC |
Voltage - Output 28 ~ 57V | Mounting Type Chassis Mount |