JN1AS10UL1
JN1AS10UL1
JN1AS10UL1
DigiKey Part Number
670-1056-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JN1AS10UL1
Description
CONN RCPT MALE 10POS GOLD SOLDER
Detailed Description
10 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder
Packaging
Tray
Active
Ingress Protection
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Connector Type
Current Rating (Amps)
3A
Voltage Rating
200VAC
Cable Opening
0.472" (12.00mm)
Mounting Type
Panel Mount, Through Hole
Operating Temperature
-20°C ~ 125°C