JN2DS10SLK-R
JN2DS10SLK-R
JN2DS10SLK-R
DigiKey Part Number
670-3085-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JN2DS10SLK-R
Description
CONN PLUG FMALE 10POS GOLD CRIMP
Detailed Description
10 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp
Category
Shell Material
Synthetic Resin
Packaging
Tray
Active
Features
Backshell, Coupling Nut
Connector Type
Current Rating (Amps)
3A
Voltage Rating
200VAC
Shell Size - Insert
S
Operating Temperature
-20°C ~ 100°C