C1210C332KGRACTU
DigiKey Part Number
399-C1210C332KGRACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1210C332KGRACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1210C332KGRACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210C332KGRACTU
Description
CAP CER 3300PF 2KV X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3300 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
C1210C332KGRACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.075" (1.90mm)