F862BK104K310ZL32K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Unit Price: ₱57.17000
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 486
Unit Price: ₱51.21000
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 534
0.1 µF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
F862BK104K310ZL32K
DigiKey Part Number
399-F862BK104K310ZL32K-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F862BK104K310ZL32K
Description
CAP FILM POLYPROP RAD X2
Detailed Description
EDA/CAD Models
F862BK104K310ZL32K Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.709" L x 0.295" W (18.00mm x 7.50mm)
Height - Seated (Max)
0.532" (13.50mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
310V
Voltage Rating - DC
630V