F862BK104K310ZL32KV054 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Unit Price: ₱57.17000
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 486
Unit Price: ₱51.21000
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 534
Image for F862BK104K310ZL32KV054 is not available
F862BK104K310ZL32KV054
DigiKey Part Number
399-F862BK104K310ZL32KV054-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F862BK104K310ZL32KV054
Description
.100UF 310V
Detailed Description
0.1 µF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Packaging
Box
Size / Dimension
0.709" L x 0.295" W (18.00mm x 7.50mm)
Height - Seated (Max)
0.532" (13.50mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
310V
Voltage Rating - DC
630V