F862DJ334K310ZL32K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Unit Price: ₱75.03000
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Unit Price: ₱29.61722
Datasheet
0.33 µF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
F862DJ334K310ZL32K
DigiKey Part Number
399-F862DJ334K310ZL32K-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F862DJ334K310ZL32K
Description
CAP FILM POLYPROP RAD X2
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
F862DJ334K310ZL32K Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Mfr
Mounting Type
Through Hole
Series
Package / Case
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
1.024" L x 0.335" W (26.00mm x 8.50mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.669" (17.00mm)
Capacitance
Termination
PC Pins
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.886" (22.50mm)
Voltage Rating - AC
310V
Applications
Automotive; EMI, RFI Suppression
Voltage Rating - DC
630V