F862DJ334K310ZLH0J is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Unit Price: ₱75.03000
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Unit Price: ₱29.61722
Datasheet
0.33 µF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
F862DJ334K310ZLH0J
DigiKey Part Number
399-11699-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F862DJ334K310ZLH0J
Description
CAP FILM 0.33UF 10% 630VDC RAD
Detailed Description
EDA/CAD Models
F862DJ334K310ZLH0J Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
1.024" L x 0.335" W (26.00mm x 8.50mm)
Height - Seated (Max)
0.669" (17.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.886" (22.50mm)
Voltage Rating - AC
310V
Voltage Rating - DC
630V