T520B476M008ATE0707706 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
cms-unit-price: ₱24.72606
cms-datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
cms-unit-price: ₱28.28782
cms-datasheet
In Stock: 916
47 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 8 V 1411 (3528 Metric) 70mOhm @ 100kHz
T520B476M008ATE0707706
DigiKey Part Number
399-T520B476M008ATE0707706-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T520B476M008ATE0707706
Description
47.0UF 8.0V
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
70mOhm @ 100kHz
Manufacturer
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Packaging
Box
Capacitance
47 µF
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated
8 V