T521V156M025AHE090 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Unit Price: ₱104.40842
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Unit Price: ₱114.85409
Datasheet
Panasonic Industry
Panasonic Industry
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
15 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 25 V 2917 (7343 Metric) 90mOhm @ 100kHz
T521V156M025AHE090
DigiKey Part Number
399-T521V156M025AHE090TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T521V156M025AHE090
Description
CAP TANT SMD POLYMER
Manufacturer Standard Lead Time
41 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
T521V156M025AHE090 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
90mOhm @ 100kHz
Manufacturer
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Capacitance
15 µF
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated
25 V