TCJY156M025R0090 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Unit Price: ₱170.91000
Datasheet
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 3,000
Unit Price: ₱129.82000
Datasheet
Panasonic Industry
KEMET
KEMET
15 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 25 V 2917 (7343 Metric) 90mOhm @ 100kHz
AVX Polymer Solid Electrolytic Capacitors | Digi-Key Daily
TCJY156M025R0090
DigiKey Part Number
478-9491-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCJY156M025R0090
Description
CAP TANT POLY 15UF 25V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
33 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
15 µF
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
Y
Voltage - Rated
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
90mOhm @ 100kHz