T521V226M035ATE100 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Unit Price: ₱61.66072
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Unit Price: ₱82.53630
Datasheet
22 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 35 V 2917 (7343 Metric) 100mOhm @ 100kHz
T521V226M035ATE100
DigiKey Part Number
399-T521V226M035ATE100TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T521V226M035ATE100
Description
CAP TANT POLY 22UF 35V SMD
Manufacturer Standard Lead Time
41 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
100mOhm @ 100kHz
Manufacturer
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Capacitance
22 µF
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated
35 V