CK05BX101K is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
KEMET
In Stock: 652
Unit Price: ₱79.80000
Datasheet
Similar
KEMET
In Stock: 1,659
Unit Price: ₱54.79000
Datasheet
In Stock: 4,283
In Stock: 362
In Stock: 664
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
100 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor BX Radial
CK05BX101K
DigiKey Part Number
478-CK05BX101K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CK05BX101K
Description
CAP CER 100PF 200V BX RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CK05BX101K Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Bulk
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.29mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)