DSC1103CI3-100.0000T is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Microchip Technology
In Stock: 0
Unit Price: ₱115.55082
Datasheet
Parametric Equivalent
Microchip Technology
In Stock: 0
Unit Price: ₱115.55136
Datasheet
100 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.25V ~ 3.63V Standby (Power Down) 6-VDFN
Microchip Technology MEMS and Crystal Oscillator Solutions PIO | DigiKey
DSC1103CI3-100.0000T
DigiKey Part Number
150-DSC1103CI3-100.0000T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1103CI3-100.0000T
Description
MEMS OSC LOW JITTER 100MHZ LVDS
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
32mA
Supplier Device Package
6-VDFN (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)