SST25VF080B-50-4C-S2AF
DigiKey Part Number
SST25VF080B-50-4C-S2AF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SST25VF080B-50-4C-S2AF
Description
IC FLASH 8MBIT SPI 50MHZ 8SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
FLASH Memory IC 8Mbit SPI 50 MHz 8-SOIC
EDA/CAD Models
SST25VF080B-50-4C-S2AF Models
Memory Organization
1M x 8
Clock Frequency
50 MHz
Packaging
Tube
Voltage - Supply
2.7V ~ 3.6V
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)