BLF03RD102GNED
DigiKey Part Number
490-BLF03RD102GNEDTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-BLF03RD102GNEDCT-ND - Cut Tape (CT)
490-BLF03RD102GNEDDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLF03RD102GNED
Description
FERRITE BEAD 1 KOHM 0201 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 kOhms @ 2.4 GHz 1 Ferrite Bead 0201 (0603 Metric) 220mA 1Ohm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
BLF03RD102GNED Models
Category
Current Rating (Max)
220mA
Manufacturer
Murata Electronics
DC Resistance (DCR) (Max)
1Ohm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
1
Height (Max)
0.024" (0.60mm)
Impedance @ Frequency
1 kOhms @ 2.4 GHz
Size / Dimension
0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)